Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. Yıldönümü Mersin’de tören ve etkinliklerle büyük bir coşkuyla kutlandı. Tören ve etkinliklere Mersin il protokolü ile birlikte KKTC Mersin Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu da katıldı.

Mersin Valiliği tarafından hazırlanan Kutlama Programı çerçevesinde ilk olarak Cumhuriyet Alanı’nda Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni yapıldı. Ardından Muharip Gaziler Derneği

Mersin Şubesi ziyaret edildi. Burada düzenlenen programa Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Şükrü Tandoğan ve çok sayıda Kıbrıs Gazisi katıldı. Kıbrıs Barış Hareketine katılan Gaziler Milli Mücadele Madalyalarının bir an önce dağıtılması taleplerini dile getirdiler. Programa katılan Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Şehit Yakınları ve Gazilerden Sorumlu Emin Hasanlı İle beraberindeki heyet Başkonsolos İnanıroğlu’na Azerbaycan bayrağını takdim etti.

Başkonsolos İnanıroğlu aynı günün akşamı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Şehit Aileleri ve Gaziler ile il protokolüne verilen yemeğe katıldı.