Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ankara Büyükelçisi Fazıl Can Korkut, T.C. Kalkınma Bakanlığı himayesinde, Mersin Valiliği Koordinasyonunda, Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA), Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) ve Türk Arap İşadamları Derneği (TURAB) işbirliğinde düzenlenen “1.Türk – Arap Ekonomi Zirvesi” ve “Türk-Yemen İş Forumu”na katılmak üzere Mersin’e gelerek TURAB tarafından düzenlenen programa katıldı. Büyükelçi Korkut Program kapsamında ilk olarak Zirve’ye katılmak üzere gelen diğer ülke Büyükelçileri ile birlikte Mersin Valisi Ali İhsan Su’ya ziyarette bulundu.

11 Ocak Perşembe günü T.C. Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan’ın teşrifleri ile Yemen Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Mohammed Abdulwahıd Almaıtamı ve Vali Ali İhsan Su’nun katılımlarıyla gerçekleştirilen Forum ve Zirve’nin açılışına katılan Büyükelçi Korkut, aynı günün akşamı Divan Otel’de gerçekleştirilen Galaya katıldı.

12 Ocak Cuma günü Başkonsolosluğumuza bir ziyaret gerçekleştiren Büyükelçi Fazıl Can Korkut, daha sonra TURAB tarafından hazırlanan program çerçevesinde düzenlenen diğer etkinliklere katıldı. Büyükelçi Korkut 13 Ocak Cumartesi günü Mersin’den ayrıldı.