21-25 Aralık Milli Mücadele ve Şehitler haftası münasebetiyle KKTC Mersin Başkonsolosu Sayın Ayşen Volkan İnanıroğlu Kıbrıs Gazileri ve Emekli Astsubay eşlerinin katılımı ile bir etkinlik düzenledi. İnanıroğlu’nun ev sahipliğini yaptığı etkinliğe Mersin Valisi’nin eşleri Sayın Zeliha Su hanımefendi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı’nın eşleri Sayın Hatice Kocamaz, Sahil Güvenlik Komutanı’nın eşi Sayın Yasemin Bavbek, Kıbrıs Türk Kültür Derneği başkanı Sayın Bilge Tatver, Muharip Gaziler Derneği Başkanı’nın değerli eşi Gülümser Cındız, TEMAD Mersin İl Başkanı’nın eşi Şükran Kur ve Muharip Gazi eşleri katılım sağladı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Başkonsolos İnanıroğlu, Kıbrıs Türk halkının 1963-1974 yılları arasında çok büyük acılar çektiğini ve hayatta kalabilmek için mücadele verdiğini belirterek, “bugün hayattaysak ve kendi devletimizde özgürce yaşıyorsak bunu Aziz Şehitlerimize ve Gazilerimize borçluyuz” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Şehitlerimiz için dualar okundu. Şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, Gazilerimize sağlıklı uzun yıllar dileriz.