18 – 24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle KKTC Mersin Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, Konsolos Fatma Arşehit Soykan ile birlikte Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi Özel Yaşlı Bakım Merkezi’ni ziyaret etti. Merkez’de ev sahipliği yapan Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Aynur Özge Dernek ve Yaşlı Bakım Merkezi hakkında bilgiler vererek projelerinden bahsetti.

Prof. Özge proje kapsamında Mersin’de gerçekleştirecekleri defilenin bir benzerini de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlemeyi arzu ettiklerini de dile getirdi. Bundan memnuniyet duyduklarını ve yardıma hazır olduklarını belirten İnanıroğlu, Merkezde incelemelerde bulunarak orada bulunan yaşlılarla sohbet etti.

Merkezin gündüz gelen sağlıklı yaşlılar ve Alzheimer hastaları için ayrı olmak üzere sosyal aktivite odaları, devamlı orada bulunan yaşlılar için özel yataklı odalar, müzik, spor gibi çeşitli etkinlik odaları, bahçesi ve geçmiş yılları yaşatmak için eskiden kullanılan ev aletlerinin yer aldığı bir de müzesi bulunmaktadır.